maldynas.katalikai.ltmaldynas.katalikai.lt

MALDYNAS | išskleista:

ABĖCĖLINĖS RODYKLĖS

APEIGŲ / MALDŲ / PAMALDUMŲ

GIESMIŲ IR HIMNŲ

MALDOS / APEIGOS / LITURGIJA
GIESMYNAS
 
Žemaičių Kalvarijos Kalnai

KALVARIJOS KALNAI

Kalvarijos kalnai – tai keliasdešimties stočių, arba vietų, Kryžiaus kelias, įrengtas Jeruzalės apylinkes primenančioje vietovėje. Pirmosios Kalvarijos įrengtos XV a. Ispanijoje dominikonų rūpesčiu. Lietuvoje žymiausios Kalvarijos yra Žemaičių (20 stočių, įrengtos 1637–1639 m.), Vilniaus (35 stočių, 1664–1669 m.) ir Veprių (35 stočių, 1846 m.). Kalnai ne tik einami, lankant įrengtas koplyčias – vietas, bet ir namie giedami per šermenis bei mirusiųjų minėjimus, o bažnyčioje – Didžiąją savaitę.

Giedant už mirusius, vietoje žodžių „pasigailėk mūsų“ sakoma „pasigailėk mirusių“; vietoje „Garbė Dievui Tėvui“ kalbama „Amžinąjį atilsį“.

Čia pateikiami labiausiai Žemaitijoje paplitę 20 stočių Žemaičių Kalvarijos kalnai.

MMV, kAK

„Kalnai“ įgiedoti  Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos grigališkojo choralo studijos „Schola cantorum De Regina Pacis“ 2010 metais. Giedotojai – Lina Budreckienė, Vilija Gelžinienė, Goda Povilaitytė, Lina Raišutytė, Vidmantas Budreckis, Kristupas Šidlauskas, Antanas Budriūnas; giesmių melodijos iš skirtingų Žemaitijos vietovių. Įrašas iš jų išleisto CD. Dėkojame!